ساعت تیسوت 1853 بند چرمی تک موتوره از تولید خارج شد

کرنوگراف یک عملکرد ساعت است که امکان شمارش زمان های کوتاه را در صورت تقاضا فراهم می کند اگرچه همیشه با کرونومتر اشتباه گرفته می شود، اما چیزهای متفاوتی هستند.

اگر یک ساعت تیسوت 1853 بند چرمی تک موتوره دارای عملکرد باشد، می‌توان به عنوان کرنوگراف تأیید شد، اما یک کرنوگراف را نمی‌توان کرونومتر در نظر گرفت آن‌ها آنالوگ هستند و معمولاً دارای دو صفحه کوچک اضافی هستند (یکی برای ساعت و یکی برای دقیقه‌ها) که به صفحه اضافه می‌شوند مرکزی با عقربه ای که ثانیه ها را نشان می دهد.

در بین سه مورد، تعداد دور سوزن مرکزی را نشان می دهند معمولاً حداقل یکی از سوزن ها را می توان متوقف کرد و دوباره راه اندازی کرد این امکان اندازه گیری سرعت را فراهم می کند و در گذشته پزشکان از آن برای کنترل نبض بیمار استفاده می کردند.


کرونومتر ساعتی است که دقت آن توسط موسسه یا مرکز کنترل دقیق بررسی و تایید شده باشد واژه زمان سنج یک نئولوژیسم ریشه شناسی یونانی است: Χρόνος Cronos تیتان زمان است، μετρον -metron امروزه پسوندی است که به معنای دستگاه اندازه گیری است.

به طور معمول، اصطلاحات کرونومتر و کرنوگراف اغلب با هم اشتباه گرفته می شوند در حال حاضر، کنترل کرنومتر رسمی سوئیس (COSC) بدنه ای است که اکثر کرونومترهای تولید شده را تایید می کند.

حداقل به مدت دو هفته در موقعیت ها و دماهای مختلف رفتار و تفاوت های به دست آمده با توجه به معیارها و حداکثر انحرافات مجاز مورد آزمایش قرار می گیرد ساعت‌هایی که به‌عنوان کرنومتر تأیید شده‌اند، معمولاً با گواهی زمان‌سنجی و ذکر روی صفحه همراه هستند.

همانطور که توسط COSC در وب سایت خود گزارش شده است، بین 1.6 تا 1.8 میلیون ساعت در سال به عنوان زمان سنج گواهی می شود که نشان دهنده 6٪ از ساعت های سوئیسی صادر شده در همان دوره است.

ساعت برج و ناقوس
قبل از اختراع ساعت‌های مچی شخصی و جیبی ساعت‌های بسیار بزرگ با مکانیزم‌های پیچیده و سنگین اختراع شد که در بالای برج‌ها و ناقوس‌های شهرها و شهرها قرار می‌گرفت تا شهروندان از ساعت روز مطلع شوند این ساعت ها به یک زنگ بزرگ و پرصدا متصل بودند و این ساعت ها ساعت ها و ربع های یک ساعت به پایان رسیدن را با لمسی خاص نشان می داد.

در طول سال‌ها، ساعت‌هایی از این نوع وجود داشته‌اند که بسیار معروف شده‌اند، مانند ساعت بزرگ وستمینستر واقع در برج ایزابل کاخ پارلمان بریتانیا یا ساعتی که در Puerta del Sol در مادرید واقع شده است

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.